galeria

  • ogród nowoczesny
  • ogród z fontanną
  • ogród chiński
  • ogród na dachu
  • ogród w stylu hiszpańskim
  • ogród w stylu śródziemnomorskim
  • ogród architektoniczny
  • ogród romantyczny
  • ogród działkowy
  • nowoczesny ogród na dachu
  • ogród rekreacyjny
  • ogród klasyczny
  • zieleń wokół budynku mieszkalnego

ogród nowoczesny

Ten nowoczesny ogród usytułowany wokół mokotowskiego apartamentowca jest przykładem idealnej symbiozy ogrodu z budynkiem. Ozdobne panele z motywem konarów drzew wpisane są zarówno w elementy małej architektury, jak i elewację samego budynku. Geometryczne formy kompozytowych nawierzchni, kamiennych donic czy stalowych pergoli nawiązują do nowoczesnej bryły budynku. Natomiast przeciwieństwo tych prostych, geometrycznych linii stanowią delikatne i zwiewne trawy ozdobne, liliowce i tawułki.

ogród z fontanną

Centralnym punktem tego przydomowego ogrodu o powierzchni 1530 m2 jest fontanna w kształcie pierścienia, wykonana ze stali nierdzewnej. Stanowi ona punkt wyjściowy całej kompozycji ogrodu. Nawiązują do niej okrągłe wzory nawierzchni i powierzchni żwirowych. Druga część ogrodu podzielona została scieżkami wykonanymi z modrzewia oraz stalowymi donicami. Geometryczne formy przełamują kipiące od roślinności rabaty.

ogród chiński

Przykład ogrodu dalekowschodniego, wokół chińskiej restauracji w podwarszawskim Powsinie. Jego podstawą jest harmonia z naturą i szlachetny minimalizm. Znajdziemy w nim prostotę i elegancję, opartą na umiejętnym połączeniu takich elementów jak: kamień, żwir, zieleń. Silnym akcentem tego ogrodu są elementy małej architektury takie jak brama księżycowa czy oryginalne chińskie rzeźby i latarenki.

ogród na dachu

280 metrowy ogród na dachu na warszawskim osiedlu Marina łączy w sobie elementy ogrodu nowoczesnego i rustykalnego. Prostokątne kompozytowe tarasy, połączone z betonowymi płytami, przełamane zostały kamienno-żwirową powierzchnią, kipiącą od wielu gatunków różnokolorowych bylin. Ze względu na małą miąższość podłoża krzewy i drzewa posadzone zostały w drewnianych donicach. Metalowe elementy kominów i wywiewów osłonięto drewnianymi masywnymi słupami. Całości dopełniają halogeny kierunkowe, oświetlające najistotniejsze elementy kompozycji.

ogród w stylu hiszpańskim

Ten przydomowy ogród w stylu hiszpańskim jest próbą, przeniesienia do naszego umiarkowanego klimatu, upalnego ogrodu dalekiego południa. Jasnoszare elementy małej architektury, lampy, siedziska, imitująca piaskowiec nawierzchnia z betonowych płyt czy jasnobeżowy żwir, mają sprawiać wrażenie jakby wypalonych od upalnego słońca i dodatkowo rozświetlać cieniste zakątki. Podobnie roślinność o szaroniebieskiej barwie jak lawenda, perowskia, szałwia czy oliwnik, została dobrana tak aby jak najwierniej oddać gorący klimat ogrodów Hiszpanii.

ogród w stylu śródziemnomorskim

Ogród przydomowy o powierzchni 2165m2 w podwarszawskim Latchorzewie, inspirowany był ogrodami śródziemnomorskimi. Nowoczesna fontanna ze stali nierdzewnej otoczona została żwirowym ogrodem, pełnym pachnącej lawendy i szałwii. Nadmorski klimat wprowadzają różnorodne odmiany traw ozdobnych, otaczające ławkę wykonaną z giętej stali nierdzewnej i drewna egzotycznego. W ogrodzie tym rośliny iglaste stanowią jedynie tło dla dominujących białych, różowych i fioletowych bylin.

ogród architektoniczny

Dominantą w tym przydomowym ogrodzie położonym na warszawskiej Białołęce, są elementy architektoniczne. Betonowe schody i donice, dzielą ogród na poszczególne wnętrza, stanowiąc jednocześnie szkielet całego założenia. Podobnie jak geometryczna forma drewnianej pergoli czy prostokątny łuk stalowej fontanny , stają się ramą dla miękkich i delikatnych kształtów roślinności. Docelowo bujne i wypełnione roślinnością rabaty, przełamią architektoniczne formy i stworzą spójną i symbiotyczną całość .

ogród romantyczny

Ten założony w 2014 roku przydomowy ogród łączy w sobie mieszankę stylów. Znajdziemy w nim zarówno naturalistyczne bylinowe angielskie rabaty, jak i akcenty typowe dla ogrodów śródziemnomorskich. Przy pomocy ceglanych murków oraz kształtów trawnika udało się poszerzyć optycznie dość długą i wąską działkę. Bardzo istotnym elementem tego ogrodu jest oświetlenie, które nadaje mu trochę tajemniczości i romantyzmu.

ogród działkowy

Ten niewielki raptem 300 metrowy ogród pomieścił ogród warzywny, część użytkową z kompostownikiem i domkiem narzędziowym, oczko wodne z kaskadą, taras słoneczny, zadaszony taras z pergolą i podjazd. Ozdobę ogrodu stanowią typowo angielskie rabaty bylinowe w kolorach fioletu i bieli, dopełnione kwitnącymi krzewami i trawami ozdobnymi. Taka obfitość kwiatów i kolorów zwabia do ogrodu pszczoły i trzmiele, oczko wodne jest przystanią dla ważek i żab, a jaszczurki leniwie wygrzewają się na deskach słonecznego tarasu.

nowoczesny ogród na dachu

W tym bardzo nowoczesnym ogrodzie usytułowanym na dachu warszawskiego apartamentowca podstawą założenia było podkreślenie przepięknej panoramy Warszawy. Rośliny posadzone w donicach z tworzywa osłaniają od sąsiadujących budynków i kierują wzrok w stronę otwartej przestrzeni. Nieciekawa elewacja budynku osłonięta została lustrzanymi panelami z motywem pni drzew i odfruwających ptaków. Dużą powierzchnię drewnianego tarasu podzielono kolorystycznie, zagłębieniami wypełnionymi żwirem oraz ułożoną w geometryczny wzór sztuczna trawą.

ogród rekreacyjny

Kolejny przykład dużego ogrodu przydomowego o powierzchni 2000 m2. Tym razem myślą przewodnią, przy projektowaniu tego ogrodu była rekreacja. W ogrodzie przewidziano boisko do koszykówki, basen, duże połacie trawnika jak również wędzarnię z grillem i ogród ziołowy. Szczególny nacisk przy doborze roślin położono na ich sezonowość, dzięki czemu ogród ten jest interesujący w każdej porze roku. Zaczynając od kwitnących wiosną magnolii, rododendronów i azalii, poprzez kwitnące latem byliny i kolorowe liście krzewów, aż do przebarwiających się na jesieni drzew, krzewów, pnączy i kwitnących traw.

ogród klasyczny

Charakterystyczną cechą tego Konstancińskiego ogrodu jest różnorodność użytych przy jego budowie materiałów. Zaczynając od kamiennych płyt podjazdu połączonych z kostką granitową, dwoma kolorami żwiru, poprzez deski kompozytowe i kamień wykorzystany do wykończenia tarasu, aż do szlifowanej na wysoki połysk stali nierdzewnej, z której wykonana została kolista niecka fontanny. Dominują tu rośliny cieniolubne, takie jak, bukszpany, cisy i rododendrony. A nad całością króluje rozłożysty klon jesionolistny z ozdobną huśtawką ogrodową.

zieleń wokół budynku mieszkalnego

Ten założony na stropie garażu teren zielony, znajdujący się na Warszawskim Mokotowie, już na etapie projektowym był nie lada wyzwaniem. Miąższość gruntu w niektórych miejscach, nie przekraczała 10 cm, co uniemożliwiało wykonanie nasadzeń intensywnych krzewów bądź drzew. Dlatego w centralnej część patio wykonano nasypy, które pozwoliły wzbogacić dobór gatunkowy jednocześnie nadając formę całemu założeniu.